НА КИЇВЩИНІ СТАРТУВАЛА НАЦІОНАЛЬНА КАМПАНІЯ З ВАКЦИНАЦІЇ ПРОТИ КОРУ

Для недопущення спалаху та розповсюдження кору на території України 17 липня 2023 року стартувала загальнонаціональна кампанія з вакцинації.

13 червня за сприяння міжнародного дитячого фонду ЮНІСЕФ Київщина отримала 18,5 тис. доз вакцини КПК, що цілком забезпечує потребу області. Сьогодні вакцини розподілені між закладами охорони здоров’я регіону.

Кір – одна з найбільш заразних інфекцій у світі, яка часто має тяжкий перебіг із розвитком ускладнень. Із 10 невакцинованих людей, які контактували з хворим, 9 хворіють. Окрім цього, спалахи кору мають циклічний характер і повторюються кожні чотири-п’ять років. З огляду на те, що попередній спалах був у 2017-2019 роках, цього року на Київщині, як і по всій Україні, є висока вірогідність спалаху кору та значного збільшення кількості випадків.

Вакцинація дітей від кору гарантується державою, діти можуть щепитися від нього безоплатно до 18 років.

Вакцина КПК є безпечною й ефективною та схвалена до використання ВООЗ. Для захисту від кору потрібні дві дози вакцини КПК. За календарем щеплень в Україні першу дозу вводять дітям у 12 місяців, другу – в 6 років. Дітям, які вчасно не були щеплені, вводять дві дози вакцини з інтервалом у мінімум 1 місяць.

Важливо, хронічні захворювання не є протипоказаннями до вакцинації.

Необхідно вакцинувати дітей із цільових груп, щоб перед початком навчального року мінімізувати кількість нещеплених дітей і відтак зменшити ризики поширення хвороби.

Закликаємо якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію!!!