«Формування предметних компетентностей на практичних заняттях з історії як необхідних навичок і життєво важливих умінь сучасної людини»

25 листопада 2021 року в рамках атестаційних заходів на базі Бориспільського НВК «Гімназія «Перспектива» відбувся майстер-клас «Формування предметних компетентностей на практичних заняттях з історії як необхідних навичок і життєво важливих умінь сучасної людини». Підготувала захід – учитель-методист, учитель історії Засенко Тетяна Василівна.

На майстер-класі було представлено фрагменти практичних занять з учнями 5-го класу, на яких можна формувати різноманітні компетенції, акцентовано увагу на способі та можливості вивчення історії рідного краю.

Важливим аспектом на занятті була робота з інформаційними історичними джерелами: вміння з ними працювати (обговорення, спільні рішення; аналіз та простеження важливих подій на Бориспільщині, виявлення своєї громадянської позиції та компетентності. Ставився акцент на ключових компетентностях, таких як навчання впродовж життя: це опанування уміннями і навичками необхідними для подальшого навчання, це організація власного навчального середовища; отримання нової інформації з метою її застосування на практиці.

Під час заходу Засенко Т.В. ділилася досвідом щодо формування громадянської та соціальної компетентностей. Це насамперед: співпраця з іншими особами для досягнення спільної мети, активність на уроці, повага до прав інших осіб; уміння діяти в різних життєвих ситуаціях.