«Використання STREAM-освіти на заняттях з освітньої лінії «Дитина в природному довкіллі»

15 грудня 2021 року на базі ДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу «Веселка» (директор Панченко Л.Є.) відбулося засідання професійної спільноти вихователів молодших груп Бориспільської міської територіальної громади з теми: «Використання STREAM-освіти на заняттях з освітньої лінії «Дитина в природному довкіллі».

В програмі засідання були висвітлені питання формування природничо-екологічної компетенції засобами STREAM-освіти. Вихователькою молодшої групи «Дзвіночок» Світланою Василівною Юрковець було підготовлено та представлено інтегроване заняття із теми «У природи немає поганої погоди». Під час заняття знання про закони природи формувалися у просторі дослідницької та ігрової діяльності. Протягом заняття були вдало використано та поєднано інформаційно-комунікативні технології, дидактичні та рухливі ігри, художнє слово, розгляд картин, слухання музики, експериментально-дослідницька діяльність, що дало змогу активізувати набуті знання, візуалізувати образи природних явищ, сформувати позитивне емоційно-ціннісне ставлення до природи.

Під час заходу Валентиною Василівною Ламашевською, вихователем-методистом ДНЗ «Веселка», було проведено круглий стіл, де учасники засідання у творчій та невимушеній атмосфері обмінювались досвідом, творчими надбаннями, власними розробками щодо тематики. Всім учасникам наданні рекомендації щодо особливостей впровадження STREAM-освіти у роботу закладу та презентовано майстер-клас із проведення експериментів, вправ та ігор з дошкільниками восени.

У заключній частині координатором засідання професійної спільноти молодших груп Світланою Степанівною Созоновою, вихователем-методистом ДНЗ «Колосочок», була проведена ділова гра на тему «Інноваційні технології як засіб підвищення якості освітнього процесу».

Наприкінці заходу часники подякували організаторам заходу за цікавий, насичений та корисний захід, що дозволив комплексно та всебічно розкрити зміст реалізації освітнього напрямку «Дитина у природному довкіллі» використовуючи засоби STREAM-освіти та з користю провести час у колі однодумців.