Використання камінців Марблс
24 жовтня 2024 року було проведено атестаційний захід, семінар- практикум для асистентів вихователів закладів дошкільної освіти Бориспільської МТГ «Використання камінців Марблс для розвитку та корекції пізнавальних процесів у дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами».
Надія Караджаєва, практичний психолог Сеньківського ЗДО «Малятко», поділилась з колегами досвідом використання камінців для розвитку сенсорних відчуттів , уваги, пам’яті, мислення, для активізації рухової активності дітей, для ознайомлення з довкіллям.
Камінці Марблс- це невелика сферична іграшка, зазвичай - різнокольорова кулька, виготовлена зі скла, глини, металу, пластику.
Камінці Марблс беруть свій початок від розважань древніх римлян та греків. У середині минулого століття в Японії почали виготовляти такі камінці, змішуючи скло з натуральним мармуром. Тоді вони і отримали назву марблс, що означає «мармурові».
Вченими доведено, що рухи пальців рук стимулюють діяльність центральної нервової системи і прискорюють розумовий розвиток дитини. Постійна стимуляція зон кори головного мозку, які відповідають за дрібну моторику,- необхідний елемент в системі корекційної роботи. А спритні і вмілі пальчики- запорука повноцінного інтелектуального розвитку.
Саме тому серед різноманіття технологій, форм, методів і прийомів реалізації завдань та підвищення ефективності корекційного навчання дітей з особливими освітніми потребами, в тім числі і розвитку дрібної моторики рук, увагу привернула технологія використання камінців Марблс.
Практика використання камінців Марблс в якості дидактичного матеріалу показала, що маніпулюючи камінцями, діти із задоволенням виконують і навчальні завдання.