«Що таке Хібуки- терапія та як вона допомагає дітям долати травми війни»
«Що таке Хібуки- терапія та як вона допомагає дітям долати травми війни»
24 квітня 2024 року в управлінні освіти і науки відбулось засідання професійної спільноти практичних психологів закладів дошкільної освіти Бориспільської МТГ.
Олена Ярова, практичний психолог Бориспільського ліцею імені Костянтина Могилка пройшла навчання за методом Хібуки-терапії та презентувала учасникам зустрічі особливості методу та свої напрацювання з використанням собаки- обіймаки.
Що таке хібукі? Це державна програма Ізраїлю з підтримки дітей, які пережили травматичні події, у тому числі пов’язані з війною. Кожна дитина там отримує іграшкового собаку хібукі в дитячому садочку чи початковій школі, а психологи та психотерапевти вважають її одним із кращих інструментів подолання травматичного та посттравматичного синдрому в дітей.
Хібукі — м'яка та невелика розміром іграшка у вигляді собачки з сумними очима та довгими лапами. Вважається, що іграшковий собака завжди буде поруч із дитиною, і вона відчуватиме себе безпечно. Такого стану особливо гостро потребують діти, які стали свідками воєнних дій. В Україні іграшку супроводжують два книжкових видання- маленька книжечка комікс та трохи більша, з текстами та картинками про історію хібуки – хто він та звідки, що відчуває і чим може поділитися зі своїм господарем. Ці книжки та додатковий елемент- кишенька на животику собачки –з’явилися спеціально для українських дітей і є додатковими інструментами терапії хібуки.
Усі учасники зустрічі мали можливість познайомитись із іграшковим песиком , «пообійматись» та сфотографуватись.
Також практичні психологи ЗДО переглянули презентацію до Дня психолога із вправами для профілактики емоційного вигорання.
Психолог центру професійного розвитку педагогічних працівників ,Тетяна Лаптєва привітала учасників зустрічі із професійним світом , Всеукраїнським днем психолога та побажала учасникам спільноти міцного здоров’я, натхнення , знань та умінь для підтримки себе та тих, хто поруч.