Семінар учителів історії

 

Семінар учителів історії

 

31 жовтня 2023 року творча спільнота учителів історії долучилася до семінару на тему: "Візуалізація навчального матеріалу на уроках історії як елемент розвитку пізнавальних інтересів учнів".        

    Організатори семінару - молоді й талановиті педагоги ліцею "Альта", Гучко Андрій Михайлович та Совівська Алла Анатоліївна, постійно працюють над пошуком діючих засобів та сучасних способів для підвищення ефективності освітньої діяльності на уроках історії, застосовують різноманітні новітні технології і прийоми, сприяючи формуванню предметних компетентностей. 

   Візуалізація на уроках історії є справжнім трендом інноваційного розвитку. Тож практичною частиною семінару було вивчення та огляд важливої історичної пам'ятки України.

  Учителі історії здійснили екскурсійну подорож до Національного музею історії України у Другій світовій війні, переглянули оновлену найвищу скульптуру Європи. Родзинкою екскурсії стали відвідини історичної виставки "Україна - Розп'яття", де представлено понад 1 776 автентичних експонатів, зібраних по "гарячих слідах" командою музею на місцях запеклих боїв і у щойно визволених населених пунктах Київщини і Чернігівщини. Молодий і досвідчений екскурсовод зумів душевно передати всі ті переживання і болі, які торкнулися українців у період окупації. Разом переглянули врятовані і понівечені духовні й культурні українські святині, які рашисти намагалися всіляко знищити і відібрати у нашого народу.

    Безумовно, виставка користується особливою популярністю у відвідувачів та має високу медійну привабливість. Це унікальний музей в Україні з дивовижним задумом, який необхідний для збереження історичної пам'яті, для виховання та патріотизму молоді.

   По закінченню семінару педагоги обговорили актуальність даної теми в освітньому процесі та наголосили на необхідності упровадження елементів візуалізації на уроках суспільних дисциплін.