Освітня толока
«Застосування краєзнавчого принципу та музейної педагогіки у формуванні предметних компетентностей учнів на уроках історії»

26 жовтня 2022 року на базі Бориспільського ліцею «Патріот» відбулася освітня толока «Застосування краєзнавчого принципу та музейної педагогіки у формуванні предметних компетентностей учнів на уроках історії», учасниками якого були вчителі історії та керівники шкільних музеїв закладів освіти нашої громади.

Бриль Людмила Миколаївна, консультант центру професійного розвитку педагогічних працівників, зробила акцент на застосуванні краєзнавчого принципу у формуванні предметних компетентностей учнів на уроках історії.

Головний спеціаліст відділу позашкільної та виховної роботи Радкович Тетяна Миколаївна виступила з темою «Організація шкільного музейництва: час активних змін» де висвітила особливості музеїв при закладах освіти, здійснила аналіз діяльності шкільних музеїв та їх вплив на формування особистості учнів.

Учитель суспільних предметів, творчий педагог і наставник, Шевчук Надія Володимирівна поділилася досвідом упровадження краєзнавчих аспектів на уроках історії та позаурочний час в контексті сучасних реалій, презентувала низку цікавих методів і прийомів, краєзнавчих соціальних проєктів та акцій.

Лідери учнівського самоврядування ліцею провели цікаву та змістовну екскурсію музеєм школи, відзначали відомих особистостей Бориспільщини, поділилися традиціями закладу.

На заході були присутні гості: Йова Наталія Вікторівна, директор Бориспільського державного історичного музею, та Кравчун Олена Іванівна, народна майстриня, керівник гуртка народознавства «Берегиня» Бориспільського міського центру туризму та краєзнавства учнівської молоді.

Наталія Йова подякувала учителям за тісну співпрацю та розвиток національно-патріотичного виховання у закладах освіти, нагадала про важливість та актуальність історії рідного краю.

Олена Кравчун відзначила важливість знань етнографії в освітньому процесі, презентувала авторську виставку ляльок в національному вбранні «Українська Берегиня» та ознайомила усіх із видами та історією створення народної ляльки.

Гості та учасники толоки подякували організаторам заходу за підготовку та поширення педагогічного досвіду.