семінар–практикум для професійної спільноти  асистентів вихователів 

22 січня 2024 року  в управління освіти і науки  було проведено семінар–практикум для професійної спільноти  асистентів вихователів ЗДО Бориспільської  МТГ «Вікова криза 3-х років у дітей. Що потрібно знати батькам дітей з ООП та педагогам?».

Кризи розвитку- це відносно короткі періоди в житті, протягом яких людина помітно змінюється, піднімається на нову життєву сходинку. Кризи бувають не тільки в дитинстві (1рік, 3 роки, 7 років, 13 років), але і в дорослому віці. Криза трирічного віку- це період «відділення» дитини від дорослого. Можна навіть назвати цей період часом становлення особистості.

Працюючи з дітками дошкільного віку з особливими освітніми потребами, вихователі та асистенти вихователів щоденно отримують запитання від батьків про ті чи інші поведінкові особливості своїх дітей. У період вікової кризи 3-х років діти стають вередливі, вперті. Дівчатка бувають надмірно плаксиві, а хлопчики агресивні. Що ж робити батькам, аби період вікової кризи минув для дитини нетравматично ? 

На це та інші запитання отримали відповідь учасники семінару від психолога центру професійного розвитку педагогічних працівників Тетяни  Лаптєвої..

Асистенти вихователів мали змогу  перевірити свої знання щодо теми семінару, відповівши на запитання анкети про особливості вікової кризи та отримали пам’ятки – рекомендації про  типові ознаки цього періоду у малюків.

Зустріч була ресурсною та інформативною.